De Nationale Snelpleitwedstrijden
Tijdens deze dag zullen een dertigtal teams het verbaal tegen elkaar opnemen en gedurende drie rondes verschillende civielrechtelijke casussen tegen elkaar bepleiten. Na de voorronden zullen de twee beste teams in de Aula onder het toeziend oog van een vakkundige jury de laatste casus bepleiten waarna er één winnaar uit de bus komt. Het winnende team kan mooie prijzen winnen.

What is "snelpleiten" excactly?
Wat houdt snelpleiten precies in? Het verschil tussen pleiten en snelpleiten zit in de voorbereidingstijd van de casus. Bij snelpleiten krijg je kort van te voren een casus aangeleverd waarna je deze moet bepleiten. Tijdens de NSPW krijgt elk team een half uur per ronde de tijd om de casus gezamenlijk voor te bereiden en om te beslissen welk teamlid de casus zal gaan bepleiten. Iedere ronde mag er een ander teamlid pleiten. Bij de twee teams die dezelfde casus voorgeschoteld krijgen, zal het ene team als eiser optreden en het andere team als gedaagde. Na de voorbereiding komen de teams samen in een zaal en zullen ze ten overstaan van een jury hun casus zo goed mogelijk bepleiten.
De jury’s tijdens de NSPW worden gevormd door advocaten, rechters en medewerkers van de rechtenfaculteit van de Universiteit van Tilburg. De pleiter van elk team krijgt maximaal tien minuten de tijd om een pleidooi te houden. Hierna krijgen beide partijen de gelegenheid tot het nemen van repliek respectievelijk dupliek. Tijdens en na de pleidooien kan de jury vragen stellen als zij dat nodig acht. Aan het eind van beide pleidooien krijgt de jury de gelegenheid om feedback te geven. Op de uiteindelijke beoordeling wordt tijdens dit commentaar nog niet ingegaan, deze krijgen de teams pas later te horen. Na de derde ronde zullen alle punten die tijdens de drie rondes zijn behaald bij elkaar worden opgeteld en gaan de twee teams met de hoogste scores door naar de finale. Alvorens dit bekend wordt gemaakt zal cabaretduo Corné van Sprundel en Jarek Mathijssen voor vermaak zorgen. Voor de teams die na de eerste drie rondes zijn afgevallen, zal tijdens de voorbereiding op de finale de Meesterlijke Pleitzitting plaatsvinden. De finalecasus zal in de Aula worden bepleit voor een vijfkoppige jury en ten overstaan van alle deelnemers aan de NSPW. De te bepleiten casussen zijn allemaal civielrechtelijk van aard. De kennis van al deze rechtsgebieden zal je misschien niet direct paraat hebben. Daarom mag er bij de voorbereiding van de casussen gebruik worden gemaakt van wetboeken, literatuur en aantekeningen, waar men zelf voor dient te zorgen. De casussen, waar de deelnemers hun tanden in kunnen zetten, worden gemaakt door verschillende leden van de vakgroep privaatrecht van de Universiteit van Tilburg.

Wie kunnen er meedoen?
Alle rechtenstudenten in Nederland. De NSPW zijn bij uitstek geschikt om voor de eerste keer te oefenen met pleiten. Je kunt namelijk alle civielrechtelijke kennis die tot nu toe is opgedaan in de praktijk toepassen. Studenten uit het tweede studiejaar hebben in principe al genoeg kennis om deel te kunnen nemen. Voor studenten die het vak Oefenrechtbank volgen is de NSPW tevens een unieke kans om alvast te oefenen om voor een jury te pleiten. Daarnaast geeft het je een idee hoe het is om advocaat te zijn als je later de advocatuur in wilt. Daar zul je waarschijnlijk ook regelmatig voor een rechtbank moeten pleiten. Bovenal is pleiten iets wat je kunt leren en iets waar je beter in wordt naarmate je het vaker doet!

Praktische informatie
De inschrijving voor de NSPW zal begin december worden geopend. Via nspw.magisterjft.nl kun je je online inschrijven. Inschrijven kan zowel per team als individueel. Teams bestaan uit minimaal 3 en maximaal 5 personen. Individuele inschrijvingen zullen door de NSPW-commissie in een team worden geplaatst. Verder staat op de website ook nog algemene informatie over de NSPW. Mocht je eventueel nog vragen hebben over de NSPW, vernemen wij dit graag van je. Je kunt een mailtje sturen naar nspw@magisterjft.nl of bellen naar Magister op nummer 013-4668073. Wij hopen je te mogen begroeten tijdens de Nationale Snelpleitwedstrijden!

Ervaringen van medestudenten
Omar Salah (Omar Salah is inmiddels afgestudeerd)
Welkom bij de NSPW-Cie
Postbus 90153
5000 LE Tilburg
nspw@magisterjft.nl
013 - 466 8073
Samenvattingen kunnen alleen op dinsdag en donderdag tussen 10.00u en 12.00u worden gekocht op de Magisterkamer. Op andere dagen en tijdstippen worden er geen samenvattingen verkocht.
Schrijf je dan nu snel in voor de nieuwsbrief. Leden van Magister JFT zijn automatisch geabboneerd op de nieuwsbrief.
(De nieuwsbrief verschijnt ongeveer 1x per maand)












